Michał Rogowicz | 30-08-2013 12:27 |

Fotograf National Geographic i Nokia Lumia 1020. Niesamowite zdjęcia i filmy!

Nokia Lumia 1020 National GeographicWielokrotnie nagradzany fotograf National Geoprahic, Stephen Alvarez, wraz z smartfonem Nokia Lumia 1020 z aparatem 41 Mpix PureView wyruszył w niesamowite miejsca w Ameryce Zachodniej. Efekt finalny jest niesamowity. Zdjęcia i filmy wyszły naprawdę genialnie!

Stephen Alvarez wykonał naprawdę kawał dobrej roboty. Przygotował świetny materiał, a wszystko zostało zarejestrowane smartfonem Nokia Lumia 1020. Sam Alvarez przyznał, że jeszcze nie miał do czynienia z smartfonem o tak genialnym aparacie. Udało mu się uchwycić tak dobre ujęcia bez potrzeby korzystania z profesjonalnego aparatu DSLR.

Nokia Lumia 1020, Nokia Pro Camera i Ameryka Zachodnia

Fotograf przyznaje, że podczas 10-dniowego tripu korzystał z oprogramowania Nokia Pro Camera, które pozwala na dowolne modyfikowanie ustawień, tak aby uzyskać jak najlepszy dla nas efekt. Można zmienić balas bieli, ISO, czy czas migawki.

Aby obejrzeć niesamowite efekty pracy Stephema Alvareza obejrzycie poniższe dwa filmiki oraz galerie zdjęć. Ja naprawdę jestem w szoku, że smartfon Nokia Lumia 1020 pozwala na tak doskonałe zdjęcia. Nie widzę nic do czego można byłoby się przyczepić. Jak dla mnie wszystko jest fenomenalnej jakości i dla ludzkiego oka już chyba lepiej być nie może.

Oczywiście takie efekty można uzyskać znając się na swoim fachu, tak aby ustawienia aparatu były jak najbardziej optymalne.

Ja już się nie mogę doczekać smartfona Nokia Lumia 1020 kiedy przyjedzie do mnie do testów. Pierwsze co to chyba pójdę na spacer z aparatem 🙂

Tymczasem jak oceniacie te zdjęcia i filmiki? Szczęka opada, czy raczej ja przesadzam?

Na koniec mam dla Was zdjęcia wykonane smartfonem Nokia Lumia 1020 z aparatem fotograficznym PureView o matrycy 41 megapiksela. Oryginalne rozdzielczości znajdziecie na stronie nationalgeographic.com/nokia.

Nokia Lumia 1020 i National Geographic

Obraz 1 z 4

Zachód słońca na Cape Królewski na północnej krawędzi Wielkiego Kanionu.

 • sadfsadf

  No pięknie, po prostu pięnie!

 • gregor

  super

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama