Michał Rogowicz | 18-07-2012 11:11 |

Emapi. Nowe, darmowe mapy dla smartfonów z Windows Phone

Emapi dla Windows PhoneFirma Emapa, znana z nawigacji dla innych systemów operacyjnych, przygotowała aplikację Emapi, która nie jest nawigacją GPS, a jedynie dokładnymi mapami z funkcją wyznaczania trasy.

Pod koniec minionego tygodnia w Windows Marketplace pojawiła się nowa aplikacja – Emapi udostępniająca mapę Polski od rodzimego producenta – Spółki Emapa. Emapi jest jednym z niewielu rozwiązań tego typu dostępnych dla użytkowników smartfonów z Windows Phone. Producenci aplikacji często skupiają się na pozostałych systemach, przez co użytkownicy nowych Nokii są skazani bądź na systemowe rozwiązania procenta telefonów, bądź na słabej jakości mapy.

Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszła Emapa tworząc aplikację mapową dla tej choć nadal stosunkowo nie dużej, to jednak ciągle rosnącej grupy odbiorców. Emapi na Windows Phone jest mobilną wersją lokalizatora internetowego – Emapi.pl.

Emapi na WPhone jest programem typu online
– czyli do poprawnego działania wymaga stałego połączenia z internetem. Dzięki takiego modelowi zapewnia Użytkownikom dostęp do zawsze najbardziej dokładnej i aktualnej mapy. To właśnie mapy są podstawową zaletą aplikacji. Pochodzą od Emapy, uznanego dostawcy mapy Polski do licznych systemów nawigacji (Mio, iGO, Navi Expert, AutoPilot, DON’T PANIC, Navmax, GoClever) czy map online (docelu.pl, jakdojade.pl, pkt.pl). Łódzka spółka swoje dane od lat aktualizuje systematycznie – min. 4 razy w roku.

Jakie funkcje udostępnia Emapi? Na początku należy wspomnieć, że NIE jest to nawigacja GPS. Emapi to aplikacja mobilna do przeglądania mapy Polski i wytyczania tras. Oferuje wszelkie funkcje związane z przeglądaniem mapy (przesuwanie, przybliżanie/oddalanie), wyświetlanie aktualnej lokalizacji użytkownika, wyszukiwanie (adresów, punktów POI, punktów użytkownika, współrzędnych, historią wyszukiwania), wytyczanie tras i generowanie ich raportów, czy zapisywanie i edycja ulubionych punktów (Moje punkty).

Ja od razu zainstalowałem Emapi na swojej Lumii 800 i muszę przyznać, że interfejs jest bardzo przyjazny i nie sprawia żadnego problemu. Jeśli chodzi o wyznaczanie pozycji, to jednak w Poznaniu, o jedną ulicę się pomyliła. Ale gdy przybliżamy mapę, to widać numery poszczególnych domów, klatek itp. Z pewnością czasami z niej skorzystam…

Pobierz Emapi z Windows Marketplace

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama