Michał Rogowicz | 12-05-2014 09:43 |

Ekspert od PureView w Nokii przechodzi do Apple

Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020

Jeden z członków zespołu pracującego nad technologią PureView w ramach fińskiego producenta telefonów komórkowych zdecydował, że przechodzi do konkurencji. Na Twitterze poinformował, że teraz będzie pracował dla Apple.

Ari Partinen do tej pory pracował w firmie Nokia jako starszy inżynier i rozwijał technologię PureView, którą stosowano w smartfonach i tabletach Nokia Lumia. Obecnie jest to jedno z najlepszych rozwiązań fotograficznych, które stosowane są w tego typu sprzętach. Jednak Nokia ma teraz dwa lata absencji i teraz skupiają się nieco na innych rozwiązaniach, m.in. inteligentne samochody.

Oczywiście Partinen to jedna z osób z zespołu PureView, więc nie ma obawy, że teraz ta technologia nie będzie dalej rozwijania lub została pozostawiona sama sobie. Nic bardziej mylnego. Na pewno Nokia nadal będzie to rozwijać.

Sam Ari Partinen będzie pracował teraz dla amerykańskiego producenta i giganta, firmy Apple. Ciekawi mnie co teraz będzie czekać iPhone, bo aparat fotograficzny w tym smartfonie jest uważany za bardzo dobry. Teraz powinno być tylko lepiej…

Ale na pewno, Nokia Lumia 1020 ma obecnie najlepszy aparat w smartfonie. Zgadzacie się?

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama