Michał Rogowicz | 08-07-2014 14:10 |

Plotki: Druga generacja Lumia 2520 oraz tablety z Androidem w 2016 roku

Nokia Lumia 2520 z klawiaturąTablet internetowy Nokia Lumia 2520 w Polsce można kupić zaledwie od kilkunastu dni, a w sieci pojawiły się już niemal potwierdzone plotki, że Microsoft Devices obecnie pracuje nad drugą generacją tabletu Lumia z klawiaturą.

Informacje o drugiej generacji tabletu Lumia 2520 pojawiły się w bazie danych strony internetowej Zauba, która zawiera wiadomości o wszelkich przesyłkach, które przekraczają terytorium Indii. Pojawił się tam wpis o 253 egzemplarzach tabletów Lumia, które zostały wysłane z tego kraju. Z pewnością są one przeznaczone dla zarządu firmy Microsoft, a także ich bliskich partnerów, aby mogli je przetestować. Urządzenie będzie miało dołączaną klawiaturę, tak jak Lumia 2520. Platforma operacyjna to najprawdopodobniej Windows 8.1. Kiedy premiera? Tego nie wiadomo… Ale moim zdaniem będzie to najwcześniej na początku 2015 roku…

Lumia 2520 druga generacja w Indiach

Ponadto pojawiły się bardzo ciekawe informacje dotyczące tabletów Lumia z systemem Android. Najprawdopodobniej Microsoft ma poważne plany związane z tymi urządzeniami, ale ich premiera nastąpi najwcześniej w 2016 roku. W sumie to już może Nokia wyprodukuje, ponieważ do końca 2015 rok jest ważna umowa na dzierżawę działu telefonów komórkowych Nokii. Mają to być urządzenia z ekranem 7, 8 oraz 10 cali, czyli najpopularniejsze rozmiary wyświetlaczy.

Co sądzicie o tym pomyślę? Czy tablety Nokii z Androidem to dobry pomysł? Według mnie tak, ale nie chciałbym, aby całkowicie zrezygnowano z Windowsa… Powoli się przekonuje do tej platformy, a to dzięki Nokia Lumia 2520.

źródło: news.softpedia.com

  • BemolPL

    No to ja w końcu tego nie rozumiem 🙁 Dział mobilny ze smartfonami noki został sprzedany czy tylko wypożyczony ? W 2016 Nokia odzyska ten dział który oddała Microsoft ?

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama