Michał Rogowicz | 15-01-2013 14:54 |

Deezer startuje z Freemium, czyli z darmowym streamingem utworów

deezer windows phoneNiedawno opisywaliśmy aplikację Deezer na InfoNokii, a dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, na której ogłoszono, że w Polsce uruchamiana jest usługa Freemium, czyli darmowego streamingu utworów muzycznych dla wszystkich użytkowników.

Serwis muzyczny Deezer ogłosił uruchomienie nowej, unikalnej usługi Freemium, w ramach której użytkownicy tego serwisu zyskują darmowy dostęp do katalogów z ponad 20 milionami utworów muzycznych z całego świata. Decyzja ta jest częścią globalnego debiutu usługi Freemium uruchamianej przez Deezer w ponad 150 krajach.

To bardzo ważny moment dla wszystkich pasjonatów muzyki – zarówno artystów, jak i fanów – ponieważ po raz pierwszy znikają bariery na drodze wspólnego odkrywania i cieszenia się muzyką. Wprowadzimy fanów w świat niezwykłych, zindywidualizowanych muzycznych doświadczeń, pozwolimy im odkrywać nową jakość oraz nieprzerwanie cieszyć się utworami z dowolnego zakątka naszego globu

mówi Maciej Jaworski, Dyrektor Zarządzający Deezer Polska.

Darmowa usługa Freemium będzie dostępna przez 6 miesięcy dla użytkowników korzystających z Deezera na laptopach i urządzeniach stacjonarnych i jednocześnie przez 2 tygodnie dla posiadaczy smartfonów oraz tabletów. Wprowadzenie nowej usługi na serwisie muzycznym jest częścią planu, którego celem jest dotarcie do jak najszerszego grona słuchaczy, szacowanego na 600 milionów osób w 160 krajach.

Kolejnym krokiem na drodze uwolnienia dostępu do muzyki oraz odbudowania jej wartości poprzez nowe zdefiniowanie relacji między artystami a ich fanami, jest uruchomienie platformy Deezer4Artists. D4A dostarcza muzykom i ich wydawcom narzędzia umożliwiające prawdziwe zrozumienie fanów i ich potrzeb, a także możliwość stworzenia własnej, twórczej przestrzeni na Deezer. Fani z kolei otrzymują specjalne opcje wyszukiwania i śledzenia artystów, a także dostęp do licznych ekskluzywnych treści.

Czy ktoś z Was w ogóle korzysta z tej aplikacji?

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama