Michał Rogowicz | 28-09-2014 16:05 |

Colorovo CityTab Supreme 10.1. Tańsza alternatywa dla Nokii Lumia 2520

Colorovo CityTab 10.1 SupremeTablety hybrydowe staję się coraz popularniejsze zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, ale niestety do najtańszych nie należą. Zestaw składający się z tabletu Nokia Lumia 2520 oraz klawiatury kosztuje normalnie około 1800 zł. Na rynku są tańsze odpowiedniki hybrydowych tabletów z Windowsem. Jednym z nich jest Colorovo CityTab Supreme 10.1 64 GB.

Nokia Lumia 2520 to bez wątpienia bardzo dobry tablet internetowy, który miałem okazję testować przez dłuższy okres czasu. W tym czasie byłem zadowolony z jakości wykonania, wygodnej klawiatury, sprawnego Windowsa oraz pakietu biurowego Office. Jednak za to wszystko trzeba zapłacić sporo pieniędzy, bo prawie 2 tys. zł. Nie jest to małą kwotą i nie wszyscy mogą sobie pozwolić na tak duży wydatek. Dlatego przygotowałem dla Was ciekawą i zdecydowanie tańszą alternatywę. Jest to tablet Colorovo CityTab Supreme 10.1 z pamięcią 64 GB, ale to dopiero początek.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

CityTab Supreme 10.1 – nowa i starsza wersja

Na rynku są dostępne dwie odmiany. Starsza z mniejszą ilością pamięci oraz nowsza, która charakteryzuje się obecnością dysku twardego o pojemności 64 GB. Pod względem pozostałych danych technicznych nic nie zmieniono. Konstrukcja również jest taka sama.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Lumia 2520, a CityTab Supreme 10.1 – ich cechy wspólne

Oba tablety internetowe charakteryzują się obecnością takiego samego systemu operacyjnego. Jest to Windows 8.1 w urządzeniu marki Colorovo. Natomiast w tablecie Lumia 2520 jest Windows 8.1 w wersji RT. Oczywiście oba urządzenia umożliwiają skorzystanie z popularnych pakietów biurowych Office. W modelu CityTab Supreme 10.1 jest to oprogramowanie Office 365 z roczną licencją. Pozwala na sprawne przeglądanie dowolnych plików zapisanych w formacie Worda, Excela, czy PowerPointa. Dodatkowo w każdej chwili każdy dokument można edytować, zmieniać w dowolny sposób. Nie jest to w żaden sposób ograniczone. Jest to doskonała wiadomość dla osób pracujących w firmach, gdzie jest potrzebny codzienny kontakt z plikami Office.

Prawidłowe funkcjonowanie tabletu zapewnia również 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Taka ilość gigabajtów zapewnia, że urządzenie poradzi sobie z obsługą dowolnego programu. Lumia 2520 posiada 32 GB wbudowanego dysku, tyle samo co CityTab Supreme 10.1. Obecnie na rynku są też wersję Supreme 10.1 z 64 GB. Produkt marki Colorovo ma również bardzo dużą zaletę. Mianowicie jest to dodatkowe 1 terabajt danych w chmurze OneDrive.

Ponadto oba tablety korzystają z 4-rdzeniowym procesorów. W Lumii 2520 jest to Snapdragon, a w CityTab Supreme 10.1 – Intel Atom. Oba tablety charakteryzują się wyświetlaczem IPS o przekątnej 10,1 cali. Zarówno Nokia, jak i Colorovo, mają dokładnie taką samą technologie ekranu. Dlatego można je śmiało użytkować na dworze, w słonecznie dni. Jakość prezentowanych obrazów jest przyzwoita. Śmiało można na ekranie obejrzeć prezentację, film, czy zdjęcia.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Tablety internetowe Nokia Lumia 2520 oraz Colorovo CityTab Supreme 10.1 mają akumulator o takiej samej pojemności – 8000 mAh. Atutem produktu jest zastosowanie wydajniejszego ogniwa, czyli litowo-polimerowy.

Jeśli chodzi o łączność to tańszy tablet marki Colorovo za wiele nie ustępuje droższej konkurencji. Użytkownik ma do dyspozycji sprawną kartę sieciową Wifi, która pozwala na podłączenie się do dowolnego punktu dostępowego. Jakość połączeń stoi na wysokim poziomie, nie ma mowy, aby nagle Internet przestał działać. Jest także dostępny port microUSB, który pozwala na podłączenie tabletu do innego komputera, najczęściej komputera. Sprzęt wykrywany jest jako osobny dysk twardy, przez co kopiowanie danych jest banalnie proste! Moduł Bluetooth w wersji 4.0 pozwala na transfer plików pomiędzy dwoma urządzeniami elektronicznymi.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

W biznesowych tabletach ważną opcją jest możliwość prezentacji materiałów. Dlatego w Colorovo CityTab Supreme 10.1 umieszczono port mini HDMI, który pozwala na podłączenie urządzenia do telewizora, bądź projektora. Jeśli już jesteśmy w temacie pracy, to na pewno zainteresuje Was obecność klawiatury. W tym modelu jest ona odłączona i mocowana za pomocą styków umieszczonych w obudowie. W praktyce pozwala na zdecydowane szybsze i wygodniejsze wklepywanie tekstu niż klawiatura ekranowa. Przyciski są wykonane z plastiku, ale mają dość wyczuwalny skok działania i są od siebie oddalone w optymalnej odległości.

Tańszy, ale równie funkcjonalny

Mam nadzieje, że jeśli szukacie tabletu hybrydowego z Windowsem i poszukiwaliście tańszego zastępstwa dla Lumii 2520, to teraz nie macie tego problemu. Oczywiście jakość wykonania w Lumii 2520 jest o klasę lepsza, ale według mnie nie warto dopłacać prawie 1 tys. zł za poliwęglanową obudowę. Colorovo CityTab Supreme 10.1 to tablet internetowy, który mogę śmiało polecić jako narzędzie do pracy.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama