Michał Rogowicz | 11-03-2013 12:07 |

Ciekawy test aparatów smartfonów – Nokia 808, Xperia Z i Lumia 920

Xperia Z, Nokia Lumia 920 i Nokia 808agraniczny portal branżowy przygotował bardzo ciekawe porównanie trzech multimedialnych smartfonów z bardzo dobrymi aparatami fotograficznymi. Mam tutaj na myśli – Nokia 808 PureView, Sony Xperia Z oraz Nokia Lumia 920.

Portal allaboutsymbian.com przygotował bardzo ciekawe zestawienie zdjęć wykonanych trzema smartfonami Nokia 808 PureView, Sony Xperia Z oraz Nokia Lumia 920. Kamery były sprawdzane w różnych warunkach, dlatego tym bardziej podoba mi się ten test.

Ważne wytyczne dotyczące porównania:

– wszystkie telefony były na pełnym auto (oprócz kontroli błysku).
– wszystkie telefony były w trybie fotografowania 16:9,
– w 808 tryb Creative 8MP. Pozostałe dwa telefony około 9MP,
– lewe zdjęcie 808, po środku Xperia Z, a po prawej Lumia 920,
– każde zdjęcie jest punktowane.

Wszystkie zdjęcia dostępne są na stronie z testem i naprawdę warto je zobaczyć…

Xperia Z, Nokia Lumia 920 i Nokia 808 PureView

Xperia Z, Nokia Lumia 920 i Nokia 808 PureView

Co do podsumowania, to zdecydowanym zwycięzcom jest Nokia 808 PureView, która, jak zauważa autor zestawienia, ma aparat fotograficzny w zupełnie innej lidze. Smartfon Nokia 808 zdobył 52 punkty, a druga Nokia Lumia 920 – 37. Na trzecim miejscu uplasował się Sony Xperia Z, który ma większą liczbę megapikseli niż L920, ale po raz kolejny potwierdza się fakt – nie liczba megapikseli się liczy. Chociaż wiadomo marketingowo wygląda to zdecydowanie lepiej.

 • Gość

  Jeżeli liczba megapikseli się nie liczy to dlaczego w porównaniu biorą udział telefony o matrycach 13 i 8 megapikseli w zestawieniu z modelem który ma 41 megapikseli. Każdy, kto choć trochę zna się na fotografii cyfrowej wie, że zdjęcia z tak dużej matrycy pomniejszone do wielkości 8-13 megapikseli będą zawsze zawierały więcej szczegółów. Może przy takim porównaniu „zwycięzcom” została Nokia 808, ale z pewnością nie potwierdza to faktu, że liczba megapikseli się nie liczy.

  • Yrrahh69

   Mam 808 i robie fotki na 8 mega bo na maksymalnej wielkosci nie ma sensu. ale nie o to chodzi kto ile ma mega pikseli tylko o optykę. poczytaj trochę.

 • Gierki2298

  Może za 3/4 lata ktoś przebije technologie PureView, ale jak na razie to nie widzę szans u konkurencji 🙂 Próbowało już Sony z tym całym HDR, ostatnio HTC chciało zaszaleć z ultrapixel i nikomu się nie udało.

 • Ek

  Od piątku jestem posiadaczem 808. Zdjęcia są naprawdę fenomenalne. Robiłem porównanie z 920 kumpla i naprawdę momentami różnica jest spora na korzyść 808. 
  Do tego smutek, że Nokia poszła w coś tak śmiesznego jak WP, system, który na ten moment ma mniej możliwości ustawień niż wycofany Symbian :/ Przykre, ale 808 to moja ostatnia Nokia, chyba, że stanie się cud i postawią na jakąś ciekawą alternatywę. 

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama