Michał Rogowicz | 18-07-2012 11:15 |

Chcesz odzyskać dane z najnowszych Nokii? Teraz jest to możliwe!

Nokia E52Inżynierowie z laboratorium HDLab opracowali metodę odzyskiwania danych z najnowszych telefonów komórkowych marki Nokia. Dzięki temu możliwe stało się odzyskanie danych zarówno w przypadku ich skasowania, jak i uszkodzenia mechanicznego.

Opracowana metoda pozwala na odzyskanie danych z najnowszych modeli telefonów fińskiego producenta. Wśród danych, które można odzyskać znajdują się istniejące (gdy mowa o uszkodzeniu mechanicznym) oraz usunięte SMS-y, listy połączeń, lista kontaktów, dane z kalendarza, notatki oraz zdjęcia.

Dotychczasowe trudności przy odczytywaniu pamięci nowszych telefonów Nokia związane były z komponentami użytymi w jego wewnętrznej budowie, a konkretnie z układem pamięci, do którego producent nie udostępnił żadnych specyfikacji.
Nowa metoda po raz pierwszy została z powodzeniem zastosowana przy odzyskiwaniu danych z Nokii E52.

Jest to duży krok w dziedzinie data recovery. Nie słyszeliśmy jak dotąd o firmie, która komercyjnie zajmowałaby się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych mechanicznie telefonów Nokia. Prawdopodobnie jesteśmy jedyną taką firmą w Polsce i jedną z niewielu na świecie – mówi autor metody, Radosław Skrzypczak. – Częstą przyczyną powstania mechanicznego uszkodzenia telefonu jest próba zatarcia śladów pewnych nadużyć przez ich sprawcę. To, że możemy odtworzyć skasowane informacje, nawet z telefonów, które zostały dodatkowo uszkodzone mechanicznie, będzie miało na pewno zastosowanie przede wszystkim w sprawach z dziedziny informatyki śledczej – dodaje Skrzypczak.

 • katar

  no i niby jak mam je odzyskac? beznadziejny news

 • sonia

  i co mam sie dowiedziec z tego???? mam 920 lumie i skasowali mi w serwisie caly program wprowadzajac nowy !!! stracilam ostatnie zdjecia z moim tata ktory zmarl niedawno . N
  okia nie miala skydrive . Jak mam to zrobic by je odzyskac ???

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama