Michał Rogowicz | 11-06-2012 11:05 |

Bilkom pomoże dojechać na Euro. Aplikacja dla Windows Phone

bilkomTK Telekom uruchomił usługę Bilkom – prostą w obsłudze aplikację na telefony, umożliwiającą planowanie podróży pociągami. System wykorzystuje technologię GPS, współpracuje z mapami i jest wyposażony w szereg użytecznych funkcji. Oprogramowanie jest dostępne dla Nokia Lumia z Windows Phone.

Bilkom dostarcza aktualne informacje na temat połączeń kolejowych. Umożliwia zaplanowanie podróży między dowolnymi miejscami w Polsce. Prócz połączeń kolejowych Bilkom uwzględnia także czas potrzebny na dotarcie na dworzec, uwzględniając sposób poruszania się (pieszo, rowerem, samochodem) i preferencje użytkownika.

Aplikacja wykorzystuje system GPS i mapy do wizualizacji połączeń. Dzięki temu nie ma potrzeby wprowadzania danych lokalizacyjnych, a Bilkom wskaże nie tylko najbliższą stację kolejową, ale także np. pobliskie hotele, restauracje i apteki. W zależności od systemu operacyjnego smartfona, aplikacja wyposażona jest w szereg użytecznych funkcji, jak możliwość tworzenia skrótów na pulpicie telefonu dla ulubionych połączeń (np. przejazd do pracy/szkoły), sprawdzanie rozkładu jednym przyciskiem, możliwość dodania połączenia kolejowego do kalendarza telefonu czy zapisywanie i kategoryzacja ulubionych połączeń Aplikacje zostały maksymalnie dostosowane do poszczególnych platform mobilnych, a co a tym idzie w każdej wersji znajdują się unikalne funkcjonalności.

System wkrótce zostanie uzupełniony o moduł udostępniania bieżących informacji o opóźnieniach pociągów – w takich wypadkach podpowie, jak najlepiej zmodyfikować plan podróży.

Aplikacja będzie cały czas rozwijana i uzupełniana o dodatkowe dane i funkcje. Trwają też prace z operatorami kolejowymi w zakresie uruchomienia usługi umożliwiającej kupowanie biletów kolejowych przez telefon komórkowy.

Pobieranie i korzystanie z Bilkom jest darmowe. Bilkom jest dostępny w trzech wersjach systemowych (Android, Windows Phone 7 oraz IOS na iPhone’a), z których każda działa w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Pobierz Bilkom z Windows Marketplace

 • jac

  W 4 czterech wersjach systemowych? Albo w trzech albo brakuje tu jakiegoś systemu.

  • Michal_Rogowicz

    to chyba błąd w prasówce, a ja tego nie wychwyciłem. Bije się w pierś..

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama