Michał Rogowicz | 03-06-2014 11:50 |

Apple prezentuje iOS 8. Kopiuje Windows Phone. To ci psikus!

iOS 8Tego się naprawdę nie spodziewałem. Jeszcze niedawno to wszyscy kopiowali wszelkie rozwiązania Apple, a teraz to Apple kopiuje innych. W najnowszej wersji iOS 8 zastosowano opcje, które można spotkać w Windows Phone 8.

W systemie operacyjnym iOS 8 można znaleźć funkcję szybkiego pisania wiadomości o nazwie Quick Type. Działa to w taki sposób, że przeciągamy palcem po klawiaturze, a gdy skończymy tworzyć wyraz to po prostu puszczamy. Jeśli to opanujemy, to może bardzo szybko redagować nasze wiadomości. To rozwiązanie było już stosowane w smartfonach z Symbianem, a od niedawna w Windows Phone.

Ponadto Apple umożliwi rozpoczęcie pracy na komputerze, a w razie potrzeby dokończenie jej na smartfonie, czy tablecie z iOS. To już też jest znane w Microsofcie, szczególnie jeśli chodzi o gry.

Zdecydowanie więcej skopiowano z Androida, ale z Windows Phone również. Z ciekawostki dodam, że Apple zdecydowało się na technologię Microsoftu, a dokładniej na Bing w kwestii tłumaczenia stron internetowych.

Moim skromnym zdaniem, tera to Apple będzie kopiowało rozwiązania, które stosowane są w produktach konkurencji. Skończyły się czasu, kiedy to Apple dyktowało warunki i przedstawiła światu swoją wizję, a wszyscy byli zachwyceni.. A Wy co sądzicie? Czy Apple nas jeszcze czymś zaskoczy?

źródło zdjęcia

  • Dawid

    Źle zrozumiałeś. Apple nie stworzyło żadnej „nowej” klawiatury! Quick Type to jest opcja stworzona specjalnie dla deweloperów, którzy będą mogli tworzyć własne klawiatury dla swoich aplikacji! A jeśli mowa o kończeniu pracy na komputerach etc. Dopiero teraz będzie to działaś jak powinno. I tak, uważam, że „pogubione” na razie apple nas jeszcze zaszokuje. Zaraz zaczną się hejty „fanbooooj!” Mam Nokie Lumię 925. I Uważam, że ten artykuł nie miał zbytniej racji bytu.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama