Michał Rogowicz | 06-08-2012 14:05 |

Aplikacje fotograficzne dla Windows Phone. Przegląd aplikacji

lumia 710 lumia 800 Aplikacje fotograficzne dla Windows Phone. Przegląd aplikacjiDobry aparat fotograficzny to wciąż jedno z podstawowych kryteriów wyboru nowego telefonu. Uzupełnieniem aparatu są obecnie ciekawe i zaawansowane aplikacje, dzięki którym zdjęcia zrobione smartfonem wzbudzą prawdziwy podziw. Oto najciekawsze aplikacje dla smartfonów Nokia Lumia z Windows Phone.

Aparat Dodatki to nowość w Marketplace. Dzięki aplikacji użytkownik może robić zdjęcia panoramiczne – aparat sam podpowiada, kiedy zrobić kolejne ujęcie, by zdjęcie było udane. Dodatkowo dzięki tej funkcji można robić ujęcia w ruchu – wystarczy przytrzymać dłużej przycisk, a aparat sam zrobi kilka zdjęć pod rząd. Podobnie zadziała opcja inteligentnych zdjęć grupowych – po naciśnięciu przycisku aparat zrobi serię zdjęć, aby później zasugerować najlepsze ujęcie z najlepszym światłem i ostrością obrazu.

Face Swap to prosta i zabawna aplikacja, która umożliwia zamianę twarzy osób ze zdjęcia. Wystarczy zrobić zdjęcie grupy – aplikacja wykryje twarze, a następnie użytkownik może pozamieniać twarze samodzielnie lub potrząść telefonem – wówczas aplikacja zrobi to za niego. Zabawnie przerobione zdjęcie można natychmiast udostępnić na portalach społecznościowych, bądź zapisać na SkyDrive.

Photosynth to aplikacja do robienia panoramy 3D. Aplikacja sama robi zdjęcia w momencie, którym zmienisz położenie aparatu. Panoramy 3D idealnie sprawdzają się do robienia zdjęć w niesamowitych wnętrzach, jak również przyda się podczas przemeblowania mieszkania. Po zrobieniu zdjęcia, w łatwy sposób można je udostępnić na portalach społecznościowych i przez maila.

Creative Studio to aplikacja przygotowana przez firmę Nokia, dająca dostęp do edytora zdjęć, który zmieni nasze fotografie w niesamowity sposób. Co więcej – robiąc zdjęcia z poziomu tej aplikacji, możemy od razu ustawić sobie ciekawy lub zabawny filtr czy efekt.

Clever Photo pozwala na obróbkę gotowych zdjęć. Możemy je przepuścić przez filtry, możemy też dodać efekty artystyczne, takie jak styl Da Vinci. Dodatkowo zdjęcie można oprawić w ramkę i podpisać, a potem w łatwy sposób udostępnić na portalu Facebook lub Flickr.

InstaCam to popularny edytor zdjęć, dzięki któremu możemy przerabiać zdjęcia na różnorodne style. Edytor zdjęć można przypiąć do ekranu głównego. Aplikacja krok po kroku przeprowadzi nas przez zmianę zdjęcia, aż do jego publikacji na portalu społecznościowym Twitter.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
  • Reklama