michalrogowicz | 17-05-2017 11:42 |

4 nietypowe zastosowania Nokii 3310 (z przymrużeniem oka)


Kto z nas nie pamięta tego kultowego telefonu? Lata temu nie miał tylu aplikacji i funkcji co dzisiejsze smartfony – gra w węża była jednak niezwykle wciągająca, a bateria telefonu niesamowicie wytrzymała. Choć Internet żartuje z Nokii 3310, niebawem rusza sprzedaż unowocześnionego telefonu (wersji 2017). Poznajcie 4 nietypowe zastosowania kultowej Nokii, do których nie nadają się nawet najbardziej zaawansowane technologicznie smartfony!

Obrona własna

Skoro Nokia 3310 to telefon niezniszczalny, świetnie nada się jako bardzo wytrzymała broń. Jak obronić się przed napastnikiem Nokią? Poza jednym z rozwiązań, czyli wybraniem numeru na Policję, można użyć jej jako tarczy (według internautów zatrzyma nawet pocisk!) lub do zadawania ciosów, tak jakbyś używał kubotanu (uderza się nim we wrażliwe miejsca na ciele przeciwnika, takie jak połączenia stawowe i sploty nerwowe). Zgodnie z prawem, jeśli ktoś atakuje Cię siłą, możesz bronić się przy użyciu siły oraz dostępnych narzędzi. Nokia 3310 nie jest określana jako broń, więc w świetle prawa to legalne akcesorium do samoobrony – mówi ekspert z portalu http://skuteczna-samoobrona.pl/paralizatory/. Jednak gdyby Nokia nie dała sobie rady z napastnikiem, zawsze możesz użyć gazu pieprzowego lub paralizatora…

Kamizelka kuloodporna

Skoro według niektórych Nokia 3310 może zatrzymać pocisk z broni palnej, byłaby świetnym materiałem na kamizelki kuloodporne. Funkcjonariusze na pewno czuliby się o wiele bezpieczniej – dzisiejsze kamizelki co prawda są dość skuteczne, jednak zawsze można coś ulepszyć! Z Nokii 3310 warto byłoby zrobić także ochraniacze na łokcie i kolana. Mogliby używać ich sportowcy, ale także amatorzy, dla których ważne jest bezpieczeństwo i zdrowie.

Materiał do budowy dróg

Wszyscy narzekają na stan dróg w Polsce – dziura na dziurze, koleiny, topiący się latem asfalt… Konsekwencje niedbałego budowania dróg ze słabych materiałów nie są przyjemne: uszkodzenia samochodów, niekomfortowe podróżowanie, groźne wypadki, wysokie koszty napraw… A wystarczyłoby tak niewiele, aby zapomnieć o tych problemach raz na zawsze. Co można zrobić? Zacząć budować drogi z niezniszczalnych materiałów! Na pewno świetnie sprawdziłaby się Nokia 3310 – skoro to najbardziej wytrzymały telefon na świecie, samochody mogłyby po nim jeździć przez wiele lat. Wyobraźcie to sobie: żadnych dziur, mniej wypadków, nieuszkodzone auta… Tylko mechanicy samochodowi mogliby narzekać – na brak pracy!

Pomocnik w drobnych naprawach

Musisz wbić w ścianę gwóźdź, ale nie masz przy sobie młotka? Żaden problem, o ile posiadasz Nokię 3310! Niezniszczalny telefon na pewno bez problemu poradzi sobie z takimi wyzwaniami. To niezastąpiony asystent każdego majsterkowicza. Przyda się przy składaniu mebli, montowaniu różnych elementów czy zmienianiu wystroju wnętrza – na wbitym Nokią gwoździu będziesz mógł powiesić ulubiony obraz. Musisz jednak zachować przy tym ostrożność – jedno zbyt mocne uderzenie wystarczy, aby powstało pęknięcie w ścianie. Uważaj także, aby nie upuścić Nokii na podłogę – istnieją hipotezy, że niektórym katastrofom budowlanym winna jest właśnie nieostrożność właścicieli Nokii 3310.

A Wy? Do czego jeszcze użylibyście kultowej Nokii 3310?

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama