damian | 22-01-2013 15:03 |

31 stycznia Microsoft rozpocznie aktualizacje do Windows Phone 7.8

windows phone nowe logoChociaż Microsoft nie zapowiedział oficjalnie kiedy rozpocznie aktualizacje do Windows Phone 7.8 i kiedy trafi ona do finalnego użytkownika, to koniec bieżącego miesiąca wydaje się być bardzo prawdopodobny.

Na pierwszy rzut oka, najbliższy update jest raczej niedużym, przynosząc jedynie możliwość skorzystania z trzech różnych wielkości płytek na ekranie startowym. Jestem jednak przekonany, że aktualizacja całkowicie zmieni user experience, szczególnie w przypadku starszych urządzeń, których interfejs będzie wyglądał o wiele nowocześniej.

Czemu akurat 31 stycznia? Dowody pochodzą z oficjalnych blogów i kanałów PR niektórych operatorów, którzy informowali o aktualizacji. Jako pierwsze podpowiedź podrzuciło O2. Kiedy jeden z użytkowników zapytał na oficjalnym Twitterze operatora kiedy może spodziewać się aktualizacji WP 7.8, w odpowiedzi dowiedział się, że pod koniec stycznia bieżącego roku.

Podobną informację opublikował także kolumbijski oddział Windows Phone na swoim oficjalnym Facebooku. We wpisie mogliśmy przeczytać między innymi:

Od stycznia 31 do końca pierwszego kwartału 2013 roku, niektóre telefony z Windows Phone 7.5 otrzymają aktualizację do wersji 7.8… udanego weekendu!

Wiem, że nie daje to stuprocentowej pewności odnośnie wypuszczenia aktualizacji pod koniec tego miesiąca. Jednak łączna liczba 4 oficjalnych źródeł podających podobne informacje na temat WP 7.8 może naprawdę dobrze wróżyć. Szczególnie, że pojawiła się w różnych miejscach na świecie – Australii, Kolumbii, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.

Osobiście sądzę, że 31 stycznia doczekamy się co najwyżej aktualizacji dla najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się urządzeń i że to właśnie one otrzymają pierwszeństwo w kolejce do update’u. W przypadku innych i poszczególnych operatorów, może się to rozciągnąć w czasie.

  • grzesinek

    Ciekawe czy wersja udostępniona przez Zune będzie inna niż ta która zainstalowałem już wcześniej.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama