Michał Rogowicz | 20-08-2013 11:19 |

28 sierpnia konferencja Nokii w Rosji. Zobaczymy tablet, czy Lumia 825?

Nokia konferencja Rosja MoskwaFirma Nokia zaprasza na konferencję prasową do stolicy Rosji, Moskwy, na 28 sierpnia 2013 roku. Tylko pytanie co fiński producent zamierza tam pokazać, bo grafika z zaproszeniem jest dość tajemnicza. Widać na nim… klawisze fortepianu.

Zaproszenie, które zostało rozesłane do dziennikarzy jest bardzo intrygujące. Przeważnie Nokia zdradzała coś w grafikach promocyjnych, zresztą jak każdy producent, a tutaj też na pewno coś przekazane, ale kompletnie nie wiadomo co. Strasznie mnie ciekawi co mogą sugerować klawisze fortepianu… Usługa Nokia Music jest dostępna w Rosji.

I jeśli nie będzie to usługa muzyczna, choć tego nie można wykluczyć i być może właśnie na tej płaszczyźnie zaskoczy. A może będzie to jakiś super muzyczny smartfon? Pożyjemy, zobaczymy…

Co Nokia pokaże w Rosji? Nokia Lumia 825, tablet?

A może to już czas na premierę multimedialnego tabletu internetowego Nokia z systemem operacyjnym Windows RT. O takim urządzeniu w sieci można poczytać coraz więcej. Z każdym dniem, tygodniem plotek przybywa. Ale nie ma się co dziwić, bo rynek czeka na pierwszy tablet fińskiego producenta. Ja też czekam, ale musi to być bomba technologiczna! Inaczej nie wróżę Nokii sukcesu na tym rynku, bo jest sporo producentów oferujących tanie tablety.

Nie zdziwiłbym się gdyby to była opisywana przeze mnie ostatnio Nokia Lumia 825. Ten smartfon wyróżniać się ma ekranem o przekątnej 5,2 cali. I co ważne już kilka tygodni pisałem o czterech premierach produktów Lumia, w tym urządzenie z takim rozmiarem wyświetlacza.

Innym pomysłem jest wczorajsza Nokia z ekranem 6 cali i obsługą rozdzielczości Full HD (1080p). Źródła donoszą, że premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku, więc wszystko by się zgadzało. Od premiery parę tygodni i rozpoczyna się sprzedaż. Ma to być pierwszy konkurent fińskiego producenta dla produktu koreańskiego – Samsung Galaxy Note. Te urządzenia w ostatnich latach zdobyły ogromną popularność.

Tylko, aby Nokia z ekranem 6, czy 5,2 cali miała szansę konkurować z Note, to Windows Phone GDR3 musi mocno zwiększyć funkcjonalność, m.in. podział ekranu na dwie części, więcej opcji biznesowych. Pod tym względem note i Android wymiata…

NA co czekacie?

A Wy na co tak naprawdę czekacie? Wolicie tablet internetowy z prawdziwego zdarzenia z PureView, NFC, PureMotion+HD, bezprzewodowym ładowaniem itp? A może jesteście zdecydowani na smartfona z dużym, naprawdę dużym wyświetlaczem?

Ja sam nie wiem co bym wolał testować pierwsze 😀

 • yhy

  Muzyczna Nokia jak najbardziej! Dadzą 2 duże głośniki stereo i jakiś lepszy wzmacniaczyk i będzie taka 5800 XpressMusic V2.0 . Ale jak ma to być telefon dla mnie, to musi mieć 41MP, już się zbyt do tej jakości przezwyczaiłem ;D

  • a korzystasz z 808? 🙂

   No już dawno żadnego dobrego muzycznego smartfona nie było… Ale w sumie teraz są słuchawki tak dobre, że wielkich podzespołów smartfonie nie potrzeba

   • yhy

    Tak jest, 808 która swoją drogą też świetnie „napędza” moje Pioneery SE-M 390

 • Zakrza

  Nokia przechodzi na produkcję fortepianów, bo smartfony im nie wychodzą. Przecież to oczywiste.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama