michalrogowicz | 27-09-2013 11:05 |

22 października Nokia pokaże 6 urządzeń – smartfony Lumia, telefony Asha i akcesoria

Innovation ReinventedWiemy coraz więcej na temat eventu, który Nokia organizuje 22 października w Abu Dhabi… Otóż na tej konferencji fiński producent zamierza pokazać aż 6 urządzeń, w tym dwa smartfony Lumia, telefony Asha oraz akcesoria.

Na pewno Lumie

Nie ma wątpliwości, że 22 października ujrzymy dwa nowe produkty z serii Lumia. Ma to być phablet Nokia Lumia 1520 z ekranem 6 cali oraz pierwszy tablet internetowy fińskiego producenta – Nokia Lumia 2520.

Nokia Lumia 1520 ma mieć ekran 6 cali, rozdzielczość full HD, system operacyjny Windows Phone 8 GDR3, procesor Snapdragon 800 oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. W tej chwili nie ma żadnych innych informacji – oczywuście potwierdzonych, bo na pewno nie zabraknie WiFi, Bluetooth, czy może NFC.

Z kolei tablet internetowy Nokia Lumia 2520 ma mieć dość ciekawą specyfikację:
– 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 800,
– 2 GB RAM,
– ekran 10 cali, rozdzielczość 1080p,
– wbudowany modem LTE,
– Bluetooth, WiFi,
– aparat fotograficzny 10 Mpix, PureView,
– dołączana klawiatura,
– microHDMI, microUSB oraz złącze kart microSD,
– aluminiowa obudowa.

Nokia Asha 500

Na evencie Nokia ma także zaprezentować dwa telefony komórkowe Asha. Jednym z nich będzie Nokia Asha 500, albo to będzie jeden model ale sprzedawany w dwóch wersjach – z i bez Dual-SIM. Ponadto wiemy, że będzie miał ekran 3 cale i najprawdopodobniej platformę Asha OS.

Akcesoria

Nokia nie odpuszcza również tematu dodatkowych gadżetów. Po pierwsze jest do dodatkowa szansa na zarobek dla producenta, ale także wzbogaca funkcjonalność smartfonów oraz wszelkich produktów Nokii. Nowe urządzenia mają wspierać technologię Bluetooth 4.0.

Nokia Treasure Tag

Na pewno fińska firma zamierza pokazać gadżet Nokia Treasure Tag, które pozwala na lokalizowanie rzeczy. JAk to działa? Otóż gdy mamy coś co często gubimy, to możemy je przyczepić do Nokia Treasure Tag i wtedy zawsze znajdziemy ten przedmiot. Akcesorium wspiera Bluetooth v4.0 oraz NFC. Co ważne – wydobywają się również z niego dźwięki, aby łatwiej było Nokia Treasure Tag znaleźć.

Z tych rzeczy na co czekacie?

A dla Was z tych wszystkich wymienionych rzeczy jaki sprzęt najbardziej interesuje? Co byście chcieli jak najszybciej zobaczyć?

  • Zakrza

    Czyli znowu nuda. Wszystko już wiemy na miesiąc przed.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama