Piotr Fijarczyk | 20-04-2005 09:00 |

Imitacja kolorowego wyświetlacza

1. Wyjmujemy LCD z blaszanej ramki (plastikowe kołki najlepiej jest uciąć żyletką czy czymś ostrym)

2. Następnie odwracamy wyświetlacz i ściągamy taką matową folię, która znajduje się na spodniej stronie wyświetlacza (rys.4) Najlepiej jest to robić, również żyletką, ostrym nożem, nożyczkami… co tam tylko mamy.

3. Następnie w miejsce ściągniętej folii ze spodniej strony wyświetlacza wkładamy naszą imitację. Większość ludzi robi to na zwykłej kartce papieru, jednak ja polecam do tego celu papier fotograficzny (jednak przy jego zastosowaniu ekran jest ciemniejszy) lub folię transparentową (powinna być do kupienia w sklepie komputerowym).

4. Wkładamy tak przygotowany wyświetlacz „na swoje miejsce” nakładamy ramkę, miejsca pozostałe po kołkach najlepiej przykleić i pamiętać o odpowiednim nacisku ramki, jeśli będzie za lekko nic nie będzie na wyświetlaczy, ruszy tylko wtedy, gdy przyciśniemy go na górze w okolicach środka (tam gdzie jest elastomer).

Musimy jednak bardzo uważać by nie ukruszyć wyświetlacza, jest on bardzo delikatny, a nawet najmniejsze ukruszenie spowoduje, to, że nie będzie on działał!!!

5. Niektórzy, bojący się uszkodzenia LCD (początkujący…) radzą sobie w inny sposób. Otóż nie wyjmują wyświetlacza z ramki tylko wyjmują całą plastikową ramę i odklejają białą naklejkę, która znajduję się w miejscu oznaczonym na rysunku poniżej czerwoną strzałką.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama