itq5 | 21-06-2005 11:00 |

Odstającą gume w QD

Poniższy poradnik tyczy się naprawienia odstającej gumy w n-gage QD. W moim przypadku dotyczyło to rejonu "Power on/off". (ale guma wszędzie składa się z tego samego, więc na 100% robi się to tak samo tez i w pozostałych przypadkach)

OK a teraz przechodzimy do konkretów. (Jeśli się ktoś obawia, że coś może nie iść po jego myśli niech wyłączy telefon.. w ostateczności zrezygnuje)

Krok 1.) Na początku musimy zdjąć panel. Jak to zrobić? A no bardzo prosto. Zdejmujemy tylną osłonę baterii. Można wyjąć baterie ale jak ktoś nie chce to nie musi. Teraz czterema palcami łapiemy gumę. Ale tylko gumę !! (mniej więcej w miejscach pokazanych na rysunku)

Natomiast kciukami pchamy klawisze (zaznaczone krzyżykiem) konkretnie lewy kciuk kursory a prawy kciuk klawisze numeryczne 2 i 5. Bez obaw nic nie połamiesz. Teraz zatrzasku puszczają i panel oddziela się od telefonu.

Teraz zdjęcie gumy i klawiszy jest banalne.

Krok 2.) Tak więc pierwsza czynność jest już za nami. Teraz przystępujemy do obejrzenia uszkodzonego fragmentu gumy. U mnie dotyczyło to rejonu "Power on/off". Guma składa się z twardego plastiku oklejonego do o koła miękką gumą która odstaje bo się po prostu odkleiła.

Ślady jakie widać na zdjęciu to pozostałość po kleju. Ja użyłem (kropelka / super glu) jest to nieodpowiedni klej do tego typu prac, ale wtedy tego nie wiedziałem. Najlepiej będzie skorzystać z jakiegoś "Budaprenu" albo zapytać szewca co on poleca (klej po wyschnięciu najlepiej aby był elastyczny) Tak czy inaczej mając już klej trzeba wymyślić sposób podania go do gumy. Najpierw sprawdzamy czy wszystko, by ładnie pasowało jak przyłożymy wszystko do siebie w całość. Następnie oczyszczamy gumę z kurzu. Odchylamy miękką część i podajemy klej między plastik a gumę. Teraz ponownie trzeba dopasować dwa kawałki aby ładnie się pokryły. I teraz niestety trzeba trzymać aż wyschnie Wracając do kleju nie korzystajcie z kropelki. Po pierwsze strasznie wolno schnie, po drugie śmierdzi (szczypie w oczy) po trzecie zostawia plamy a po czwarte gdy wyschnie tworzy twardą powierzchnie która łatwo pęka (przynajmniej w rejonie power on/off). Pamiętajcie, że po przyłożeniu obu kawałków nadmiar kleju który wypłynie trzeba się bez względnie pozbyć. Nieważne czy teraz czy jak już wyschnie.. ale trzeba go usunąć bo nie będzie guma pasowała do panelu.

Krok 3.) Po oczyszczeniu gumy z nadmiaru kleju oraz dopasowaniu jej do panelu zakładamy go ponownie. Zaczynamy wszystko od końca. Czyli zakładamy gumę na przedni panel, następnie dopasowujemy do telefonu począwszy od dołu (tam są dwa duże poziome zatrzaski) dopiero potem kontynuujemy zakładanie panelu który wchodzi jak w masło. następnie zaskakują dwa boczne zatrzaski i na końcu dwa znajdujące się nad wyświetlaczem (po zdjęciu pokrywy baterii widać je bo wystają). Teraz cieszymy się naprawioną gumą i dziką satysfakcją, że nam się udało.

Krok 4.) Jeśli coś nie pasuje do siebie to sprawdź czy czegoś nie pominąłeś. pamiętaj o oczyszczeniu gumy z kleju. Po założeniu panelu pościskaj go na brzegach aby mieć pewność, ze wszystkie zatrzaski trzymają.

Krok 5.) Rezultat widać zaraz po zmontowaniu wszystkiego w całość. Teraz jest jak nowy.

Na zdjęciu widać, że moja guma nadal odstaje to z powodu zastosowanego nieodpowiedniego kleju. Po prostu ten klej jest za twardy dlatego szybko się kruszy i pęka więc guma ponownie się odkleja. Ale mimo to poprawa jest widoczna od razu… W chwili obecnej poprawa jest rzędu 92% w porównaniu do tego co było przed.

Krok 6.) Osobiście uważam, że bez gumy wygląda dużo bardziej sex`y.Artykuł pochodzi z naszego serwisu o N-GAGE – WWW.NNG-TEAM.PL

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama