Michał Rogowicz | 28-05-2009 14:11 |

Nokia Ovi działa w Polsce

Mimo, że usługa Nokia Ovi (konkurencja dla AppStore) nie została uruchomiona oficjalnie w naszym kraju, to i tak użytkownicy z Polski mogą z niej korzystać. Potrzeba jest tylko do tego specjalna aplikacja.

Nokia Ovi
 

Najpierw należy się zarejestrować na stronie ovi.com, bądź w programie zainstalowanym na telefonie. Na końcu trzeba potwierdzić swój adres e-mail oraz numer telefonu.

Nokia Ovi
 

Teraz trzeba pobrać aplikację Nokia Ovi Store, która dostępna jest pod tym adresem. Podczas jej instalacji zainstalują się dwa komponenty Ovi Store i Ovi Store Client. Jednak w aplikacjach będzie dostępna tylko jedna ikonka i to z niej trzeba skorzystać.

Nokia Ovi
 

Gdy już uruchomimy program Nokia Ovi i połączymy się z serwerem za pomocą Internetu, to wyświetlą nam się rekomendowane aplikacje, które dostępne są za darmo. U góry w menu możemy ustawić, który typ programów nas interesuje, czyli aplikacje, gry, audio i wideo, personalizacja oraz moje aplikacje, czyli te tytuły, które już mamy pobrane i zainstalowane w telefonie.

Nokia Ovi
 

Według testów przeprowadzonych przez naszą redakcję wynika, że nie ma żadnych problemów podczas pobierania treści do pamięci telefonu. W przypadku gier, gdy już je zapiszemy na dysku to są dostępne od razu.

W przypadku płatnych treści to możemy je zakupić za pomocą karty kredytowej, takich firm jak: Visa, DinersClub, AmericanExpress, Mastercard oraz JCB.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama