Mateusz Smoll | 31-01-2009 15:07 |

10 najpotrzebniejszych programów na Symbiana

Pewnie każdy przy kupnie nowego telefonu spotkał się ze stwierdzeniem, że telefony z Symbianem mają większe możliwości. Jednak dlaczego tak jest? Odpowiedź jest bardzo prosta – większość telefonów umożliwia korzystanie jedynie z aplikacji napisanych w języku Java, a telefony działające pod kontrolą systemu Symbian również obsługują aplikacje napisane w języku C++.  Już samo to, że obsługują dwa języki jest oczywistym plusem, jednak to nie wszystko. Programy napisane w języku C++ są wydajniejsze względem tych pisanych w Javie. Dodatkowo, każdą uruchamianą aplikację możemy zminimalizować co znaczenie ułatwia korzystanie z telefonu. Postaram się przedstawić 10 najpotrzebniejszych programów do zwiększenia możliwości i ułatwienia korzystania z telefonu S60 trzeciej edycji: 10 najpotrzebniejszych programów na Symbiana

1. X-plore – zaawansowany menedżer plików bez którego nie można obejść posiadając wielofunkcyjny telefon. Pozwala na takie operacje na plikach jak przeglądanie, kopiowanie, przenoszenie, zmienianie nazw, usuwanie, tworzenie, szukanie, zmiana atrybutów, wysyłanie przez bluetooth i podczerwień. Program można pobrać z tej klikając tutaj.

2. Handy Taskman – menedżer zadań pokazujący aktualnie włączone programy oraz zużycie zasobów telefonów tj. pamięć RAM, pamięć telefonu i pamięć przenośna. Program można pobrać z tej klikając tutaj.

3. Palringo – obecnie poza dzwonieniem i smsowanie równie popularną formą komunikacji są komunikatory internetowe. Palringo to multikomunikator umożliwiający komunikowanie się z wieloma sieciami jak np. Gadu-Gadu, ICQ, Jabber. Program można pobrać z tej klikając tutaj.

4. Quickoffice – pakiet biurowy pozwalający otwierać i edytować pliki tekstowe, arkusze kalkulacyjny oraz prezentacje. Program można pobrać z tej klikając tutaj.

5. Opera Mobile – przeglądarka stron internetowych posiadająca wszystkie niezbędne funkcje, dzięki zastosowaniu specjalnego systemu zwykłe strony są konwertowane tak, by były widoczne na ekranie urządzenia przenośnego. Program można pobrać z tej klikając tutaj.

6. Xlator – słownik umożliwiający wgranie najprzeróżniejszych baz słownikowych jak np. encyklopedie czy słowniki językowe. Program można pobrać z tej klikając tutaj.

7. Autolock – program automatycznie blokujący klawiaturę po upływie określonego czasu. Program można pobrać z tej klikając tutaj.

8. Best Crypto – zabezpiecz hasłem swoje zdjęcia, filmy i wszystkie inne pliki przed dostępem do nich przez niepowołane osoby. Program można pobrać z tej klikając tutaj.

9. DivX Player – odtwarzacz filmów w najpopularniejszym formacie DivX. Program można pobrać z tej klikając tutaj.

10. Best Profiles – automatycznie zmienia profil według ustalonych wcześniej reguł takich jak wydarzenia z kalendarza, położenie lub nawet podłączenie telefonu do ładowarki. Program można pobrać z tej klikając tutaj.

 

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama