Michał Rogowicz | 01-08-2011 23:39 |

Relacja tekstowa z prezentacji smartfona Nokia 500

Dzisiaj w klubie De Lite, w Warszawie, odbyła się prezentacja pierwszego smartfona fińskiego producenta z systemem operacyjnym Symbian Anna i procesorem o częstotliwości 1 GHz. Nowością jest Nokia 500, która trafi do sprzedaży w połowie września.

Nokia 500 na premierze

Chociaż dzisiaj od rana już informowaliśmy, że najprawdopodobniej odbędzie się premiera telefonu Nokia 500, to jednak nie byliśmy tego pewni. Jednak gdy tylko pojawiliśmy się na premierze było wiadomo, że chodzi o Nokie 500 z procesorem 1 GHz oraz systemem operacyjnym Symbian Anna.

Atmosfera dzisiejszej prezentacji smartfona była wyjątkowa, bo odbyła się w klubie i do tego każdy fan producenta mógł na nią przyjść. Wystarczyło tylko wygrać nieskomplikowany konkurs.

Wracając jednak do relacji, to rozpoczął już Piotr Bubak, dyrektor ds. marketingu w Nokii, a potem o nowym smartfonie Nokia 500 opowiadała Alicja Rdzanek, Product Manager Nokii.

Przed rozpoczęciem prezentacji, zobaczyliśmy wyniki bardzo ciekawej sondy. Wynika z niej, że najważniejsze dla nastolatka są następujące funkcje: telefonowanie, SMSy, odtwarzacz muzyczny, kolor obudowy, jej jakość, cena, a także aparat fotograficzny.

Po kolei przedstawiała najważniejsze informacje dotyczące tego modelu. Powiedziała m.in. o nowej wersji systemu Symbian Anna, nowej przeglądarce i Ovi Mapy. Ponadto zaprezentowano wszystkie funkcje tego modelu, tj. aparat fotograficzny 5 megapiksela, 2 GB wbudowanej pamięci, obsługa kart microSD, darmowe Ovi Mapy, Bluetooth, czy integracja z serwisami społecznościowymi. Bardzo fajne, w Nokii 500, jest możliwość zmiany koloru tylnej klapki. Jest ich kilka – niebieski, różowy, czerwony itp.

Nokia 500 na premierze

Później przyszedł czas na pytania. Dowiedzieliśmy się z nich, że Nokia 500 do sprzedaży trafi w połowie września, najprawdopodobniej do wszystkich operatorów. Wyróżnia się 512 MB RAMu i brakiem autofokusa.

Cały czas rozstawione były sample telefonu Nokia 500, z którymi każdy mógł się zapoznać. Niestety są to testowe wersje, które zawierały jeszcze małe niedociągnięcia.

Na koniec przyszedł czas na niespodziankę, czyli koncert zespołu My Myself And I, który znany jest z udziału w programie Mam Talent.

Zdjęcia i materiały wideo zostaną opublikowane za kilka godzin, jak się prześpię, bo aktualnie wracam pociągiem.

 

 • Grzechu

  Czekam z niecierpliwością na materiały wideo. Mówili coś może o cenie telefonu?

  • michalrogowicz

   Będzie wynosić około 750 zł.

  • michalrogowicz

   Zdjęcia będą dzisiaj na pewno, a co do wideo – nie wiem, bo przekonwertowanie pliku 1,3 GB trwa dość długo…. :/

 • Brutus

  Telefon raczej fajny. To pierwszy produkt nokii z nowej linii strategicznej producenta. Od teraz wszystkie telefony będą miały trzy cyfrowe oznaczenie. http://pasjagsm.pl/news/nokia-500-z-symbianem-anna-czy-zdobedzie-rynek-9434.html – tutaj zanalzłem ciekawy artykuł o nowym telefonie, strategi i planach finów.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama