Michał Rogowicz | 27-07-2011 12:21 |

Przeglądarka internetowa w Nokia E6

W biznesowym telefonie komórkowym Nokia E6 z systemem operacyjnym Symbian Anna, można spotkać nową wersję przeglądarki internetowej. Dlatego bardzo chętnie sprawdziliśmy jej działanie.

W systemie operacyjnym Symbian Anna nie ma zbyt wielu nowości widocznych na pierwszy rzut oka, ale inaczej jest z przeglądarką internetową. W tej wersji platformy jest ona kompletnie inna i to pod wieloma względami.

Oprogramowanie wyróżnia się nowym interfejsem, o wiele przyjaźniejszym dla oka. Teraz dominuje kolor biały, szary oraz czarny. Ponadto wprowadzono w niej nowy silnik, który powoduje, że strony internetowe ładowane są szybciej i z większą stabilnością. Podczas testów nie spotkałem się z przypadkiem, aby jakaś witryna się nie uruchomiła, bądź aplikacja nagle się wyłączyła. Szczególnie ten drugi błąd bardzo często drażnił mnie w starszych wersjach systemu Symbian.

Funkcjonalność przeglądarki internetowej stoi naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Serwisy internetowe automatycznie dostosowywane są do wielkości wyświetlacza, przez co nie musimy używać za często funkcji przybliżania. Ale oczywiście bardzo często się przydawała.

W jednym momencie możemy uruchomić kilka stron, które dostępne są w osobnych oknach. W każdej chwili można się pomiędzy nimi przełączać, ale co najważniejsze – aplikacja nie traci na szybkości.

Oczywiście można zapisywać zakładki, a także dodawać adresy RSS`ów.

Polecamy przeczytać cały test telefonu Nokia E6.

 

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama