Paweł Dmochewicz | 31-08-2005 20:00 |

Cztery sposoby na wgranie pliku do telefonu

Jak wgrać pliki do telefonu? Są na to 4 sposoby…

Irda

Ustawiamy telefon na wysokości diody podczerwieni w PC/laptopie. W telefonie włączamy opcję "odbiór podczerwieni aktywny", Instalujemy program PC Suite w wersji 6.6 w kreatorze wybieramy preferowane połączenie czyli np. Irda, komputer łączy się z urządzeniem. Wchodzimy w "menadżer plików" i wysyłamy do połączonego telefonu nasze pliki.

Pliki znajdą się w skrzynce odbiorczej.

Bluetooth

Nasz komputer musi byś wyposażony w moduł Bluetooth. W opcjach telefonu włączamy odbiór Bluetooth. Wchodzimy w kreator połączenia wybieramy preferowane połączenie Bluetooth i włączamy program "menadżer plików". Wybieramy pliki i wysyłamy je do telefonu komórkowego. Pliki w telefonie znajdą się w skrzynce odbiorczej. Aby pliki od razu zapisywały się na karcie pamięci należy zainstalować w telefonie program "MS Drive E".

Kabel USB/COM

Podłączamy nasz telefon do kabla i włączamy kreator połączenia, w którym wybieramy połączenie przez kabel. Pc suite łączy się z telefonem i widzi go jako dysk wymienny, pliki możemy przenosić metodą DRAG&DROP (przeciągnij i upuść).

Czytnik MMC/SD

Podłączamy czytnik do portu USB, ściągamy z internetu lub instalujemy z płyty CD sterowniki. Wsadzamy do czytnika kartę pamięci. Wchodzimy w "Mój komputer" i wchodzimy w nowy dysk wymienny. pliki przenosimy metodą DRAG&DROP (przeciągnij i upuść).Aby pobrać program „Nokia PC Suite” należy kliknąć tutaj

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama