Michał Rogowicz | 20-10-2009 11:50 |

Loty (Flight Assistant)

Psiloc, polski innowator w dziedzinie rozwiązań mobilnych ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek nowej ulepszonej wersji aplikacji Loty (Flight Assistant), usługi umożliwiającej użytkownikom telefonów komórkowych wyszukanie lotów oraz  sprawdzanie na bieżąco ich statusów. Aplikacja również automatycznie powiadamia użytkowników o wszystkich zmianach dotyczących wybranych przez nich lotów.

Po prototypowej wersji usługi Loty, która zadebiutowała w ubiegłym miesiącu na konferencji Nokia World 2009, na rynku pojawia się właśnie ulepszona wersja tego serwisu (Flight Asisstant), która będzie dostępna dla użytkowników popularnej platformy mobilnej dla podróżujących – World Traveler.Z World Travelera skorzystało juz ponad sześćset tysięcy użytkowników na świeciea codziennie dołącza do serwisu średnio 5 tys.nowych użytkowników.

Loty Flight Assistant   Loty Flight Assistant

Aplikacja zawiera wiele funkcjonalności pozwalających podróżującym np. na sprawdzenie czasu w wielu strefach czasowych, porównywanie kursów walut oraz sprawdzenie pogody w miejscu, do którego zmierzają.Wspomniana konferencja Nokii nie była dla Psiloca (znanego dzięki aplikacji Total irRemote zamieniającej smartfona w uniwersalnego pilota telewizyjnego) pierwszą sytuacją, kiedy firma przykuła uwagę międzynarodowego rynku mobilnego.

Po raz pierwszy stało się to w 2002 roku, gdy lokalizacja arabska przygotowana dla Nokia Communicators została uznana za nowy standard w świecie arabskim.Psiloc dokłada starań, aby podtrzymywać to zainteresowanie. Prezes Filipiak wspomina, że nowa usługa Loty zostanie wkrótce zaopatrzona w jeszcze więcej funkcji, takich jak automatyczne wysyłanie powiadomień o przebiegu podróży do znajomych lub bliskich.

Usługę Loty (Flight Assistant) można wykupić na okres 30 dni za równowartość 5.95 euro lub na rok za 29.95 euro. Przez ograniczony czas można także korzystać z niej bezpłatnie. World Travelera można używać na wszystkich telefonach Nokii S60 i jest dostępny do pobrania ze strony www.worldtraveler.biz.

 

 

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama