Michał Rogowicz | 07-11-2011 13:13 |

Nokia 500: Pierwsze wrażenia

Nokia 500 pierwsze wrażeniaOd kilku dni korzystamy z multimedialnego smartfona Nokia 500 z systemem operacyjnym Symbian Anna. Przedstawiciele producenta zapewniają, że ten model ma dużą szanse na masową sprzedaż. Po pierwszych dniach mamy mieszane uczucia…

Zestaw
Telefon Nokia 500 sprzedawany jest z standardowym zestawem akcesoriów. W eleganckim, niebieskim pudełeczku umieszczono smartfona, baterię, ładowarkę sieciową, kabel USB, zestaw słuchawkowy, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną.

Wykonanie
Nokia 500 wykonana została z głównie z plastiku, ale stosunkowo dobrej jakości. Chociaż telefon jest bardzo lekki, to jednak wszystkie części są bardzo dobrze ze sobą spasowane. Nic nie trzeszczy, ani nie odstaje.
Wracając do tematu lekkości, to naprawdę nie czuć tego modelu w ręce. Takie rozwiązanie ma swoje pluisy i minusy. Mi podobają się jednak telefony, które ważą swoje.

Nokia 500 pierwsze wrażenia

Ciekawym dodatkiem jest możliwość spersonalizowania wyglądu tego smartfona. Wraz z telefonem sprzedawane są wymienne, tylne klapki, które są dostępne w różnych kolorach. Ich wymiana jest bardzo prosta.

Symbian Anna
Nokia 500 to pierwszy smartfon, który sprzedawany jest wraz z Symbianem Anna. Aby platforma prawidłowo funkcjonowała, producent umieścił procesor 1 GHz, a także 256 MB pamięci RAM. I niestety znów jest problem z wydajnością.
Symbian Anna w Nokia 500 czasami odmawiał mi posłuszeństwa. Nie chciał się odblokować, nie mogłem zadzwonić, czy w ogóle nie pojawiał się żaden komunikat – tylko czarny ekran.

Poza tymi błędami, Symbian Anna jest bardzo funkcjonalnym systemem.

Nokia 500 pierwsze wrażenia

Wyświetlacz
Nokia 500 wyróżnia się ekranem pojemnościowym o przekątnej 3,2 cale i rozdzielczości 640×360 piksela. Jakość odwzorowanych kolorów jest stosunkowo dobra. Kolory są żywe i mają odpowiednie nasycenie.

Bateria
Obecnie akumulator wytrzymuje mi około 3 doby bez konieczności podłączania go do gniazdka sieciowego.

Więcej wniosków przeczytacie w teście.

 

 • Niestety Ja mam n8 i mam anny dosyć .Poczekamy na belle ,jak coś się porządnie nie zmieni to pozostaje 4s.Koreańskie badziewie to moim zdaniem jeszcze niższa półka niż nokia.Pozdrawiam wszystkich symbianowców i życzę wytrwałości z tym systemem.

  • Anonim

   Dariusz gwarantuje, że z Belle będziesz zadowolony 🙂

 • Patrykos

  Anna w tym modelu faktycznie nie działa najlepiej

 • Marcin

  a kiedy wkoncu bedzie ten belle? Mial byc pod koniec października dla n8 , ale cos go nie widać 🙁

 • LukaszS.

  Szkoda bo chciałem go wziąść w abonamencie.Ponoć Belle ma go usprawnić.Panie michale mała korekta: w tekście jest info że to pierwszy smartfon sprzedawany z Anną, a według mojej wiedzy i stanu półek sklepowych pierwszym była Nokia x7. ale nie chcę się doczepiać 🙂 Pozdrawiam i czekam na reckę tego modelu

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama