Michał Rogowicz | 27-06-2012 11:23 |

Jak zrobić dobre zdjęcia w Nokia 808 PureView? Nokia radzi na wideo

Nokia 808 PureViewFirma Nokia liczy na dużą sprzedaż fotograficznego smartfona Nokia 808 PureView. Dlatego zamierza klientom jak najlepiej przedstawić funkcjonalność aparatu PureView. Pomóc mają w tym trzy przygotowane materiały wideo.

Pracownicy firmy Nokia przygotowali trzy różne filmiki, na których wyjaśnione są najważniejsze funkcjonalności.

1. Nokia 808 PureView. Jak zrobić dobre zdjęcie z użyciem lampy ksenonowej?

Czasami zdarza się, że cięzko wykonać wyraźne zdjęcie w nocy i to nawet z pomocą diody LED, czy lampy ksenonowej. W modelu Nokia 808 PureView są dostępne dwa takie rozwiązania. Pierwsza używana jest podczas kręcenia filmików, a druga do zdjęć. I właśnie ta funkcja jest wyjaśniania na wideo.

2. Nokia 808 PureView. Jak zrobić zdjęcie z użyciem efektu Bokeh?

Efekt Bokeh to nic innego jak możliwość zamazania różnych rzeczy na zdjęciu i skupieniu się tylko na jednym miejscu, np. przedmiocie, czy osobie. Funkcja Bokeh jest dostępna w Nokia 808 PureView, ponieważ aparat w smartfonie ma dużą ogniskową 8,02 mm. Typowa w telefonie to 4 mm.

Im dłuższy dystans między obiektem a tłem, tym efekt bokeh jest mocniejszy. Aby rozmycie najlepiej zadziałało, to fotografowany obiekt nie może być oddalony więcej niż 0,5 m od obiektywu.

2. Nokia 808 PureView. Jak zrobić zdjęcie przy słabym oświetleniu?

Jeśli mamy do czynienia z słabym oświetleniem, to bardzo ważnym aspektem jest funkcja Creative, która umożliwia ustawić wartość ISO od 50 do 1600. Im większa liczba, tym jasność jest mocniejsza.

Nokia poleca, aby zrobić zdjęcia przy wykorzystaniu 2, 3, 5 lub 8 megapikseli, bo wtedy fotki wychodzą najlepiej. Aby umożliwić czasy ekspozycji nawet do 2,7 sekundy, bez szumu, w słabych warunkach oświetleniowych, można ręcznie ustawić ISO na najniższy – 50. Dla najlepszych rezultatów zaleca się użyć statywu, trybu ISO Auto lub trybu nocnego.

Czy według Was te wskazówki są przydatne? Ja się kilku ciekawych rzeczy dowiedziałem…

  • Pajo1980 – nokia 808

    dzięki dowiedziałem się o nowej możliwości  Bokeh

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama