Michał Rogowicz | 22-07-2011 13:09 |

Funkcjonalność klawiatury QWERTY w Nokia E6

W biznesowym telefonie komórkowym Nokia E6 z systemem operacyjnym Symbian Anna duża rolę odgrywa klawiatura w układzie QWERTY. Jej funkcjonalność stoi na wysokim poziomie, a klawisze mają wyczuwalny skok działania.

Klawiatura w Nokia E6

W biznesowym telefonach komórkowych klawiatura jest bardzo ważna, bo jest zdecydowanie częściej używana niż przy standardowych telefonach. Ciągłe pisanie maili, sprawdzanie najnowszych notowań giełdowych, czy odpisywanie na wiadomości SMSowe, nie wspominając już o wybieraniu numerów.

W telefonie komórkowym Nokia E6, producent umieścił klawiaturę w układzie QWERTY. Rozmieszczenie przycisków jest standardowe, jak na fińskiego producenta. Do tej pory ten układ był stosowany w innych biznesowych urządzeniach, m.in. Nokia E72.

Klawiatura Nokia E6

Bardzo ważnym aspektem w klawiaturze są przyciski, a raczej ich wielkość oraz funkcjonalność. I w tym modelu producent stanął na wysokości zadania. Klawisze mają odpowiednią powierzchnie, a także wyczuwalny skok działania. Ta ostatnia cecha gwarantowała, że nie było mowy o masowym myleniu przycisków. W tej kwestii nie miałem żadnego problemu, jedynie z literą „z”, którą bardzo często omijałem. Została ona osadzona na samym krańcu, z lewej strony.

Klawiatura w Nokia E6

Górną część klawiatury zajmują klawisze funkcyjne, m.in. słuchawki, czterokierunkowy manipulator oraz skróty do poszczególnych opcji – skrzynki e-mail, kontaktów, menu oraz kalendarza. Te przyciski są już o wiele większe i nie ma żadnego problemu z ich wciśnięciem. Warto zwrócić uwagę na funkcjonalność manipulatora. Dzięki niemu możemy poruszać się po menu, a także zatwierdzać wybrane opcje.

Polecamy przeczytać cały test telefonu Nokia E6.

 

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama