Michał Rogowicz | 01-08-2011 11:46 |

Funkcje foto-wideo w Nokia E6

Biznesowa Nokia E6 to idealnie narzędzie do pracy, ale producent nie zapomniał także o multimedialnych funkcjach. Dlatego umieścił w tym modelu aparat fotograficzny o matrycy 8 megapiksela z nagrywaniem w jakości HD.

Nokia E6 wyróżnia się aparatem fotograficznym o matrycy 8 megapiksela z podwójną diodą LED, a także nagrywaniem w jakości HD.

Producent umieścił obiektyw kamery z tyłu obudowy, na specjalnej belce, która niestety wystaje ponad profil tylnej klapki. Dlatego jest w sposób znaczny narażony na zarysowania, więc warto o tył telefonu dbać. Gdy uszkodzimy sobie obiektyw, wtedy drastycznie spadnie jakość wykonywanych materiałów.

Najpierw przyjrzymy się zdjęciom. Z dnia, wychodzą one bardzo dobrze, ale w nocy, albo przy słabym świetle, tak dobrze nie jest. Chociaż jest podwójna dioda LED, to jednak czasami nie zdaje ona rezultatu. Można żałować, że producent nie umieścił ani autofokusa, ani trybu makro. Dlatego z ostrością zdjęć czasami jest problem, a z bliska mogą wyjść rozmazane.

W ustawieniach można zdefiniować szereg funkcji, m.in. programy tematyczne, wykrywanie twarzy, samowyzwalacz, odcień kolorów, balans bieli, ekspozycja, światłoczułość, kontrast, ostrość, a także rozmiar i jakość zdjęcia.

Omówiliśmy już zdjęcia, więc teraz przyszła pora na filmiki. Telefon umożliwia nagrywanie w jakości HD 720p. Podczas światła dziennego, charakteryzują się stosunkowo dobrą jakością obrazu, a także dźwięku. W nocy, już niestety z tym pierwszym czynnikiem jest gorzej. Chociaż można skorzystać z podwójnej diody LED.

W filmikach, ustawienia się trochę biedniejsze, ale także można zmienić rozmiar wideo, jakość, balans bieli itp.

 

 • 100lar3k

  Dalej nie daliście próbek fotek z tekstem i większej ilości zdjęć z aparatu w różnych warunkach oświetleniowych. Chodzi mi o jak największą rozdzielczość i jakość zdjęć jakie może zapisać ten telefon.
  Nadal nie znalazłem nic na temat pakietu biurowego jaki jest zainstalowany w tym telefonie. Jest to pełna wersja tak jak w nokii e7 czy nie.
  Czy jak nagram filmik vide bezpośrednio na płytę dvd to będę mógł go odtworzyć na jakimś zwykłym odtwarzaczu płyt dvd.
  Dalej nie znalazłem żadnego rozwinięcia na temat działania dotyku w tym telefonie. Nic nie ma nadal na temat siły oraz stabilności zasięgu jak się przemieszczamy, jak również przełączanie się między operatorami w roamingu krajowym [jak to wygląda czy jest szybkie i sprawne czy tak toporne i wolne jak na androidzie].

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama