Michał Rogowicz | 10-03-2011 16:06 |

Nokia E7 Communicator. Pierwsze wrażenia

23 lutego, 2011 roku, firma Nokia zaprezentowała w Warszawie, długo wyczekiwany, biznesowy telefon komórkowy Nokia E7 Communicator. Na spotkaniu, o zaletach Nokii E7 opowiadał Marcin Prokop, który testował to urządzenie wcześniej, przez 2 tygodnie. My z konferencji odjechaliśmy z testowym egzemplarzem i prezentujemy pierwsze wrażenia.

Nokia E7 Communicator

Polecamy nasze inne autorskie materiały:
Relacja wideo z konferencji przedstawiającej Nokia E7,
Galeria zdjęć z konferencji przedstawiającej Nokia E7,
Konferencja prezentująca telefon Nokia E7. Relacja InfoNokia.pl.

Konstrukcja
Nokia E7 Communicator to smartfon wykonany naprawdę dobrze. Wszystkie części są doskonale spasowane, nic nie trzeszczy, ani nie odstaje. Ponadto mechanizm wysuwania klawiatury działa bardzo sprawnie – nie za lekko, ani za mocno. Od początku, gdy tylko wziąłem Nokie E7 wiedziałem, że ten produkt jest przeznaczony dla mnie. Lubię smartfony, które są duże i czuć je w ręce ( nie są za lekkie). I tym przypadku, Nokia E7 Commmunicator spełnia te warunki.

Nokia E7 Communicator

Klawiatura
Ujawnia się po rozsunięciu telefonu komórkowego i jest naprawdę bardzo duża. Przyciski są odpowiedniej wielkości, a także można wyczuć skok działania. Dzięki temu pisanie na tej klawiaturze jest szybkie i bezproblemowe. Jedynie przez pierwsze 2-3 godziny myliłem przyciski, później już nie. Szybko się do niej przyzwyczaiłem. I nie dlatego, że po prostu lubię klawiatury w układzie QWERTY, bo z wieloma mam kłopot (za małe klawisze). Po prostu w tym modelu została wykonana bardzo dobrze.

Dla ciekawostki dodam, że podczas konferencji, Nokia puściła filmik o produkcji Nokii E7, w którym inżynier pracujący nad tym modelem powiedział, że przed wybraniem tej klawiatury, przetestowano kilkadziesiąt innych.

Nokia E7 Communicator

System operacyjny
Nokia E7 Communicator pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian w wersji ^3. Jest to dopiero czwarte urządzenie z tą wersją platformy. W tej Nokii, system pracuje sprawnie i podczas pierwszych kilku dni nie sprawił mi żadnych problemów. Jednak na dokładną ocenę przyjdzie czas, w opublikowaniu szczegółowej recenzji.

Aby Symbian prawidłowo funkcjonował, producent zainstalował procesor o częstotliwości taktowania 680 MHz oraz 256 MB pamięci RAM.

Nokia E7 Communicator

Wyświetlacz
Bardzo dużą zaletą tego modelu jest ekran o przekątnej 4 cale. Ale to nie wszystko. Producent zastosował w tym wyświetlaczu technologię Clear Black. Zapewnia ona wysoką jakość wyświetlanego obrazu podczas słonecznych dni. Obecnie jednak nie było zbyt dużo słonecznych dni, aby tą funkcję przetestować.

Multimedialne funkcje
Nokia E7 Communicator to nie tylko biznesowy telefon komórkowy. Można w nim znaleźć aparat fotograficzny o matrycy 8 megapiksela, z nagrywaniem w jakości HD.

Nie brakuje także odtwarzacz muzycznego, dostępu do sklepu Ovi Sklepu i Ovi Muzyki. Ponadto zainstalowano także Ovi Mapy, które działają naprawdę sprawnie, ale o tym szczegółowo w późniejszym teście.

Nokia E7 Communicator

Cena
Przedstawiciele firmy Nokia na konferencji poinformowali, że cena Nokii E7 Communicator w sklepie Nokii wynosi aż 2399 zł. Nie jest to z pewnością niska cena, ale dla biznesmena, który szuka mobilnego biura, nie będzie to problemem.

Nie dla zwykłego użytkownika

Nokia E7 Communicator przeznaczona jest głównie dla ludzi powiązanych biznesmen. Ten model przyda się osobom, które poszukują mobilnego biura. Dla tych osób, Nokia E7 jest idealna. Jeśli jednak jesteś zwykłym użytkownikiem, który poszukuje atrakcyjnego modelu, to zdecydowanie bardziej od E7 polecam N8. Ten drugi produkt jest zdecydowanie tańszy. Chociaż fani klawiatury QWERTY powinni się zastanowić nad nowym Communicatorem.

 

 • Autorus

  A jak bateria? Ile wytrzymuje?

  • michalrogowicz

   Przy intensywnym użytkowaniu – 24 h. Ale przez ten czas cały czas Wifi jest włączony, aparat, muzyka, połączenia itp.

 • Pingback: Nokia E7 Communicator w salonach aetka | TELFM NET FM Mobile - telefonia komórkowa GSM oraz mobilny Internet bezprzewodowy TEL FM NET()

 • norbert

  masz ten telefon to wpadne do ciebie mi go pokazesz a i czy bys mi go polecil czy dobry jest

 • norbert

  nr gg ci podaje napisz czy go masz jeszcze 32332611 bo chcialbym go obejrzec

 • Tomek

  Witam!Mam Nokie E7 od tygodnia.Zalet nie będę opisywał,bo temat był poruszany.a z minusów moge powiedzieć,że posiada za mały głośnik i opisaną baterię,której samemu nie można wymienić.

 • mariusz

  a brałeś ją może w jakiś ofertach abonamentowych? Jest coś wartego uwagi na rynku? Pytam, bo rozważam wzięcie E7 w e-sklepie Orange. Tam na pewno jest dostępna, a nie wiem za bardzo, jak wygląda sprawa u pozostałych opów.

  • michalrogowicz

   Na razie nie ma Nokii E7 u innych operatorów.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama