Michał Rogowicz | 07-07-2010 08:28 |

Free World Cup VOD

Niebezpieczny wirus, który może mieć wpływ na wysokość płaconego rachunku atakuje telefony komórkowe z systemem operacyjnym Symbian. Wirus "Free World Cup VOD” dla komórek wykorzystuje wiadomosci tekstowe SMS do rozmnażania.

W komórce instaluje się program, ktory pod zakodowaną postacią kryje wirusy: ShadowSrv.A, FC.Downsis.A, BIT.N i MapPlug.A. Od 23 czerwca odnotowano około pięciuset ataków.

Telefon, zainfekowany złosliwym oprogramowaniem przechodzi pod pełną kontrolę hakerów, pozwalając im na sprawowanie zdalnej kontroli. Jak przestrzegają specjaliści zaatakowana komórka przez robaki, może sama łączyć się z Internetem oraz wysyłać zainfekowane SMSy z linkami do niebezpiecznych stron do zapisanych kontaktów z książki telefonicznej lub pod losowo wybrane numery.

Na ataki "Free World Cup VOD” narażeni są posiadacze wszystkich smartfonów opartych na Symbianie S60 3 oraz 5 edycji, czyli ponad 100,000 urządzeń. Autorzy wirusów mieli do tej pory niewielkie pole do popisu. Popyt na telefony zbliżone funkcjonalnie do komputerów, odbierających pocztę elektroniczną z załącznikami, umożliwiających instalowanie zewnętrznych gier i aplikacji, stanowi swoiste zaproszenie dla hakerów.

źródło: telix.pl

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama