Michał Rogowicz | 21-07-2011 12:47 |

10 sposobów na zwiększenie wydajności baterii w telefonach Nokia

Problem z szybkim wyczerpaniem akumulatora dotyczy praktycznie każdego użytkownika telefonów komórkowych i to obojętnie jakiej marki. Prezentujemy 10 sposobów, aby zwiększyć wydajność baterii w smartfonach Nokia.

Tips bateria

Lista 10 sposobów, aby zwiększyć wydajność baterii w smartfonach Nokia:
1. Tryb oszczędzania baterii
Jest to jeden z pierwszych sposobów, aby żywotność baterii się powiększyła. Tryb oszczędzania energii jest w najnowszych smartfonach fińskiego producenta.

2. 3G/Bluetooth/Wi-Fi
Jeśli nie używasz żadnej z tych technologii w danym czasie, to po prostu je wyłącz, bo kiedy działają to pobierają dużo energii.

3. Zmniejszenie wielozadaniowości

Gdy korzystamy z telefonu i mamy włączonych kilka różnych aplikacji, to aby bateria działała dłużej, należy wyłączyć niepotrzebne programy. Wtedy obciążenie akumulatora jest o wiele mniejsze.

4. Jasność
Zmniejszenie jasności ekranu spowoduje mniejsze obciążenie baterii.

5. Głośne dźwięki
Mniejsza głośność przychodzącego połączenia, czy SSMa powoduje większa wydajność baterii.

6. Temperatura
Ważne jest, aby telefon z baterią należał w pokojowej temperaturze. Gdy akumulator będziemy trzymać blisko kaloryfera, czy innych urządzeń wydalających duże ciepło, wtedy bateria o wiele szybciej się rozładuje.

7. E-mail

Jeśli nie potrzebujemy stałego połączenia ze swoją skrzynką pocztową, to polecamy ją wyłączyć. Ciągłe sprawdzenie poczty powoduje dość spore obciążenie baterii.

8. Czarny ekran

W ekranach AMOLED wyświetlanie koloru czarnego zamiast białego w czasie czuwania telefonu, powoduje mniejsze pobieranie energii.

9. Wibracja
Jeśli nie potrzebujemy wibracji w telefonie, to gdy ją wyłączymy, to bateria będzie trzymać dłużej. Popularna wibracja to jednak dość spore obciązenie dla akumulatora. Według niektórych badań – pobiera najwięcej energii!

10. Battery Extender Lite

attery Extender umożliwia wydłużenie czasu działania baterii smarftonu S60 nawet o 30%. Współczesne, smartfony są fantastyczne, ale ogranicza je wydajność baterii. Tutaj przyda się właśnie Battery Extender, który dostroi ustawienia telefonu. W celu wydłużenia czasu baterii można wyłączyć mniej krytyczne funkcje powodujące jej wyczerpywanie. Wersja Lite zawiera 2 z 7 funkcji aplikacji Battery Extender Pro oraz 14-dniowy okres próbny wszystkich 7 funkcji. Dostępna jest tutaj.

źródło: blogs.nokia.com

 

  • michalrogowicz

    Testował ktoś?

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama